Vefatının 43. yılında Elvis’i anmak

Zaman Makinası|

“Hayatın amacını düşünürken kendime hep şunu söylerim: Hatırlamaya değer bir şey yap.” Bu sözlerin sahibi Elvis Aron Presley bundan 43 yıl önce bugün 42 yaşındayken hayatını kaybetti.

Annesi için bir şarkı kaydetmesiyle başlayan kariyeri onu belki de hiç hayalini bile kurmadığı seviyeye ulaştırdı.

Yoksul bir aileye doğdu O. Yumurta ikizi kendisinden yarım saat önce ölü doğmuştu. Elvis daima ölü doğan o kardeşinin ruhunu içinde taşıdığını söyledi. Kamyonet şoförüydü. yirmi bir yaşında milyon dolarlık adam oldu. Tüm dünyaya adını, Elvis’i öğretti. Batı Almanya’da askerlik yaptı. Amerika Birleşik Devletleri dışında hiç konser vermedi. Nefret ettiği filmlerde oynadı.

Hayalinde kariyerini tekrar güçlendirmek, temellerine dönerek tekrar heyecanla üretmek vardı. Bunu başaramadı. Harekete geçmedi, geçemedi. Las Vegas’ta otel lobilerinde sahne aldı. Para kazansa da mutsuzdu. Yeni tutkusu yemek yemekti. Aşırı kilo aldı. İlaçlara bağımlı yaşar olmuştu. Yıllarca böyle yaşadı.

En sonunda evinin banyosunda kalp krizi geçirerek öldü. Elvis mutsuzken öldü. Yapacakları varken, yapmak istedikleri varken hayatını kaybetti.

Biz onu mutlu olduğu bir fotoğrafla, yaptığı şeylerden keskin mutluluk duyduğu erken dönemiyle selamlamak istedik. 22 yaşındaki haliyle. İyi ki yaşadın Elvis.

 

Comments are closed.