Vincent Baykal Ada’dan yeni single: Biraz Umutlu

Şarkı|

Sapan grubundan tanıdığımı Vincent Baykal Ada’nın, önümüzdeki aylarda yayımlayacağı üç şarkılık EP’den ilk teklik Biraz Umutlu tüm dijital platformlar aracılığıyla servis edildi.

Müzisyenin synth ve padler üzerine oturmuş, gitarın eşlikçi olduğu şarkısı için hazırladığı alternatif video da aynı gün YouTube’da paylaşıldı.

Sapan grubuyla başladığı müzik çalışmalarına 2019 yılından itibaren solo çizgide devam eden ve son olarak geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Bulutların Üstünde isimli teklisini müzikseverlerle buluşturan Vincent Baykal Ada’nın yeni şarkısı Biraz Umutlu, Avrupa Müzik etiketini taşıyor.

Müzisyenin önümüzdeki aylarda dinleyicilerin beğenisine sunacağı Biraz Umutlu ve Çok Karanlık Bu Öfke isimli kısaçalarının ilk şarkısı olan Biraz Umutlu’nun sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait. Şarkının miks ve mastering sürecini Haktan İlhan üstlendi. Single için hazırlanan kapak fotoğrafı Gökşin Doğa Egesoy, tasarımı ise İrem Şahinbaş imzası taşıyor. Şarkıda müzisyene ayrıca vokalleriyle Vera grubundan tanıdığımız Arel Koray Nalbant ve Fırat Erkuş eşlik ediyor.

Vincent Baykal Ada, Biraz Umutlu’nun hikayesini şu sözlerle ifade ediyor: “Son bir yıl içinde gerek özel hayatımda almam gereken önemli kararlar, gerekse hem global ölçekte hem ülke olarak içinde bulunduğumuz ortam birçok duyguyu aynı anda yaşamama sebep oldu. Umut, depresyon ve öfke. Biraz Umutlu da insanın dipte olsa bile umut taşıdığına ilişkin bir şarkı.”

Comments are closed.