Weinstein Davası’nı anlatan She Said filminden ilk fragman

Göz|

Megan Twohey ve Jodi Kantor’un kitabının dramatik bir uyarlaması olan She Said’in ilk fragmanında Harvey Weinstein hedef tahtasında. İki gazeteci, New York Times’ta Hollywood film yapımcısının kendilerine yönelik ilk cinsel taciz iddiaları dalgasını içeren açıklamalarıyla #MeToo hareketini yeniden alevlendirmişti. İki gazeteciyi Carey Mulligan ve Zoe Kazan canlandırıyor.

Universal Pictures’ın resmi She Said açıklaması ise şöyle: “İki kez Akademi Ödülü adayı Carey Mulligan ve Zoe Kazan, birlikte bir neslin en önemli hikayelerinden birini oluşturan New York Times muhabirleri Megan Twohey ve Jodi Kantor’u canlandırıyor. #MeToo hareketini ilerletmeye yardımcı olan, Hollywood’da cinsel saldırı konusundaki onlarca yıllık sessizliği paramparça eden ve Amerikan kültürünü sonsuza dek değiştiren hikaye.”

Hollywood’dan çıkan birçok önemli filmin yapımcılığını üstlenen Weinstein yargılama sonucunda cinsel saldırı ve üçüncü derece tecavüz suçlamalarıyla yirmi üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.

She Said’in yönetmeni, Netflix dizisi Unorthodox’a imza atan Maria Schrader. Rebecca Lenkiewicz ise senaryoyu uyarladı. Oyuncu kadrosunda Mulligan ve Kazan’a katılan isimle şunlar: Patricia Clarkson, Andre Braugher, Samantha Morton, Jennifer Ehle, Tom Pelphrey ve Adam Shapiro.

Söz konusu film Birleşik Amerika’da 18 Kasım ’22 tarihinde vizyona girecek. She Said’in ülkemizdeki vizyon tarihi ise 10 Şubat ’23. Aşağıdaki ilk fragmanı izleyin.

Comments are closed.