We’re Loud Istanbul: Başınıza neler gelecek?

Konser|

19-20-21 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul, dünya çapında bir Rock’n’roll festivaline ev sahipliği yapacak. Amerikalı plak şirketi Slovenly Recordings’in düzenlediği We’re Loud Istanbul kapsamında yeraltı müzik piyasasının isim yapmış yerli ve yabancı grupları sahne alacak. Festival dört ayrı mekanda ve İstanbul Boğazında bir tekne partisinde gerçekleşecek. Yerli yeraltı sahnemizin önemli isimlerinden The Raws, Reptilians From Andromeda, Crudez ve Posteriti (On beş sene aradan sonra ilk kadrosu ile) gruplarının da sahne alacağı festivalde şu ana kadar açıklanan yabancı grupları  Reptilians From Andromeda grubundan Tolga Özbey’e sorduk.

The Kids

1976 yılından günümüze Belçika yeraltı müzik sahnesinin en önemli punk gruplarından biri  olan The Kids, 1978 yılında self-titled ve Naughty Kids olmak üzere iki albüm yayınladılar. 1979 yılında da yayınlanan Living in the 20th Century albümü ise onlara dünya çapında tanınmışlık sağladı. Günümüze kadar altı albüm ve on iki single yayınlayan grup aslında Belçika yeraltı sahnesinde punk tarzı içerisinde kendinden sonraki grupları da en çok etkileyen isimlerden biri olmuştur. Yeni kadrosu ile tüm klasik parçalarını canlı çalan ekibin inanılmaz sahne enerjisine hep birlikte tanıklık edeceğiz, dikkat edin pogoda suratınıza dirsek yemeyin!

The Cavemen

Auckland’ın yetiştirdiği en hızlı rockn’n’roll grubu The Cavemen, kurulduğu ilk yılları bodrum katları, mezarlıklar ve sokaklarda içerek geçirmiş ve 2015 yılında Londra’ya taşınmaları ile ilgili olarak grubun vokalisti Paul Cavemen “Hiç bir bar bizi istemiyordu, hiç bir radyo kanalı bizi çalmıyordu. Dünyanın diğer ucuna siktir olup gitmemiz şarttı.” demiş. Voodoo’lu Rock’n’roll’u sahnede cayır cayır gitar gürültüsü ile birlikte test etmek için harika bir fırsat ayağınıza geliyor, ömrünüz boyunca pişmanlık hissetmek istemiyorsanız kaçırmayın!

Moron’s Morons

Festivalin en çarpıcı isimlerinden Varşova’nın kükreyen rocknroll gürültü makinesi Moron’s Morons, çiğ ve hızlı müzikleri ile günümüz yeraltı garage rock grupları arasında özellikle yükselen isimlerden biri!!!  Slovenly Recordings’te geçen aylarda yayınladıkları EP’leri Indecent Exposure ile muhteşem geri dönüşler alan grup hiç de kibar olmayan muhteşem rock & roll soundları ve punk duruşları ile pogo sırasında biranızın üzerinize dökülmesine neden olacak!

Biznaga

Madrid’de 2011’de kurulan, rock’n’roll ekibi Biznaga, 2014 yılında yayınladıkları Centro Dramatico Nacional ve 2015 yılında yayınladıkları Sentido Del Espectaculo albümleriyle kirli punk sound’larıyla kısa sürede dünya çapında çekmeye başladılar. Çoğunlukla sokaklar ve gecelerle ilgili şarkı sözleri olan grup: “Bizde duymak isteyeceğiz her şey hatta daha da kötüsü var” diyor. Müziklerinde The Clash, Buzzcocks, Mekons, Zounds, Stiff Little Fingers,  Television Personalities gibi grupların etkisi haricinde yerel kahramanları Parálisis Permanente, Eskorbuto, Ilegales gruplarını da duymak mümkün. Gece bardan çıkarken sokağa kusanların müziği!

th’ Losin Streaks

2003 yılında Sacramento’da başladıkları müzikal yolculuklarını çok hızlı bir şekilde 2004  yılında Avrupa ve Amerika turneleri ile taçlandıran ekip, 1960’ların garage punk tavrını icra ediyor ve müziklerinde The Who, The Sonics ve The Mummies’i aynı anda duymak mümkün. 1960’larda bir gece geçirmek ve Vietnam savaşına gitmemek için bir yerinizi kırmak isterseniz ideal bir konser!

The Magnetix

1998 yılında gitarist vokalist Looch Vibrato (aka Stephane Loustalot) ve davulcu Aggy Sonora (aka Agnes Lestorte) tarafından kurulan grup, 2 kişilik bir grubun ne kadar komplike bir müzik yapabileceğinin de en iyi örneklerinden.  Vibrato daha önceden Catchers, Complications, ve Hero X’s gibi Fransa’nın ünlü gruplarında çalmış bir gitarist. Magnetix’in soundunda 60lar garage rock, freakbeat ve surf müziği ezgilerini duymak mümkün. Punk ve new wave’i en iyi şekilde harmanlayangrup iki amfiyi aynı anda kullanarak muazzam bir gürültü elde ediyor. Live in San Francisco kayıtlarını da Thee Ohh Sees’den John Dwyer’ın yaptığını da belirtelim. Gürültüleri ile aklınızı başınızdan alacaklar, konsere gelmeden sokakta matizlenmeyi unutmayın!

Tommy and the Commies

2016 yılında kurulmuş olmasına rağmen çok kısa zamanda uluslararası yeraltı garage müzik ortamında ilgi çeken Ontario’lu ekibini debut albümü “Here come Tommy and the Commies!” bu sene Slovenly Recordings’ten yayınlandı. Power pop ve punk rock’ın harika bir bileşimi olarak nitelendirebileceğimiz grup. Tommy And The Commies’in fikir  babası Jeff Houle, Kanadalı efsanevi Strange Attractor grubunun da eski üyesi. Mod-punk danslarına aşina değilseniz konsere sağlam ayakkabılarınızla geliniz!

Hand & Leg

Kadrosu bass gitarda Iro ve davulda Stelios’dan oluşan Giritli rock’n’roll grubu Hand & Leg minimal kirli lofi soundları ile coşkuyu ve bazıları için asla bitmeyen gençlik enerjisini soundlarında taşıyorlar.Yer yer karanlık, yer yer ürkütücüler, gitar soundları kulaklarınıza acımayacak, siz de sağlığınızı bir gece olsun unutun!

ANMLS

Gürültü, cızırtı ve kaos’un inanılmaz bileşkesi kısacası “hayani”nin İspanyolcası. Süper hızlı  bir garage punk rock grubu sosyo politik sözlere sahip. Birşeyleri kibarca eleştiremeyenlerin müziği!Self-titled albümleri Slovenly Recordings ve Algo Records tarafından yayınlanan grubun adı her şeyi özetliyor. Sahneden biri üzerinize atlarsa lütfen çekilmeyin,  siz de eğlencenin bir parçası olun!

Comments are closed.