Wimbledon’da zafer Novak Djokovic’in

Zaman Makinası|

Sırp raket Novak Djokovic pazar günkü Wimbledon finalinde Nick Kyrgios’a karşı 4-6, 6-3, 6-4, 7-6 sonuçlarla ve dört set sonucunda görkemli bir galibiyet elde etti.

Wimbledon’da bu yıl üst üste üçüncü maçın ilk setini kaybeden Djokovic, bir kez daha geriden gelerek söz konusu organizasyondaki yedinci şampiyonluğunu elde etti.

Kupa sunumunda Djokovic “Bu turnuvanın, bu kupanın benim için takımım ve ailem için ne anlama geldiğine dair kelimeleri kaybettim” dedi ve ekledi: “Bunu defalarca söyledim. Her zaman kalbimdeki en özel turnuva oldu ve her zaman olacak. Beni motive eden, ailemin bir restoran işlettiği Sırbistan’daki küçük bir dağ beldesinde tenis oynamaya başlamam için bana ilham veren turnuva budur.”

Djokovic şöyle devam etti: “Dört ya da beş yaşındaydım ve 1993’te Pete Sampras’ın ilk Wimbledon şampiyonluğunu kazandığını gördüm. Babamdan ve annemden bana bir raket almalarını istedim ve tenisle ilgili ilk imajım çim ve Wimbledon oldu. Hep buraya gelmeyi, sadece bu kortta oynamayı ve sonra çocukluk hayalim olan bu kupayı kazanmayı hayal etmiştim. Her seferinde daha anlamlı ve daha özel hale geliyor. Bu yüzden burada kupayla durduğum için çok mutlu ve müteşekkirim.”

Djokovic böylece kariyerinin yirmi birinci Grand Slam zaferini kazanarak bu alanda ikinci sıraya yükseldi. Grand Slam turnuvalarında en çok kupa kazanan ismin yirmi iki kupayla Rafael Nadal olduğunu belirtelim. Roger Federer ise yirmi kupayla üçüncü sırada bulunuyor.

Comments are closed.