Yazar Paul Auster’ın oğlu Daniel Auster tutuklandı

Zaman Makinası|

Ünlü yazarlar Paul Auster ve Lydia Davis’in oğlu Daniel Auster, on aylık kızının ölümünde parmağı olduğu gerekçesiyle cuma günü tutuklandı.

Daniel Auster, on aylık kızına Birleşik Devletler’in New York şehrindeki evinde 1 Kasım günü göz kulak oluyordu. Bunun ardından eve çağrılan sağlık görevlileri, bebek Ruby Auster’ı baygın halde bulmuştu. Hastaneye kaldırılan küçük kızın daha sonra öldüğü açıklanmıştı.

Yapılan otopsi sonucunda Ruby Auster’ın aşırı dozda fentanil ve eroinden öldüğü tespit edilmişti. Independent Türkçe’nin haberine olayı araştıran görevliler ve ilgili savcılık bu ölümün bir cinayet olduğuna karar verdiklerini bildirdi.

Adı açıklanmayan bir polis sözcüsü dün yaptığı açıklamada, Ruby Auster’ın uyuşturucuya nasıl maruz kaldığını bilmediğini söyledi. Adli tıp uzmanları da soruşturmanın devam ettiğini gerekçe göstererek konu hakkında yorum yapmayı reddetti.

Bu üzücü gelişme üzerine dünyaca ünlü yazar Paul Auster’a New York Times ulaştı. Yetmiş beş yaşındaki yazar, konu hakkında yorum yapmayacağını belirtti.

Comments are closed.