Yeni Dolu Kadehi Ters Tut şarkısı #27 burada

Şarkı|

Yerli sahneden bağımsız ekip Dolu Kadehi Ters Tut, 2022 takvimi içerisinde birçok şarkı paylaşacak. Bunların ilk halkası Hiç İyi Değilim adıyla yılın ilk çeyreğinde ses vermişti. Şimdi ise #27 isimli single yayımlandı. 

Söz konusu şarkı grubun yaş serisi kapsamında dinleyiciyle buluşuyor. Grubun her yıl geride bıraktığı yaş için yıllık niteliğinde yazdığı bu seri Polonya’nın Başı Belada albümünde yer alan #21 ile başladı. Yaş aldıkça #22, #23, #24, #25 ve #26′yı yayımladılar.

Hem sözlerde hem de soundda Karanlık albümünden izler taşıyan #27 şarkısı “Karanlığın içindeyim sar beni” dizeleriyle bu albüme göz kırpıyor. 

Bir süredir elektronik bir prodüksiyon yolu benimseyen ekip, #27′nin davul kayıtlarını stüdyoda gerçekleştirdi. Parçanın vokalleri Uğurhan Özay’a, prodüksiyonu, gitar ve bass gitarları Mürsel Oğulcan Ava’ya, davulları Berke Köymen’e, trompetleri Dilan Balkay’a, geri vokalleri ise Billur Battal,  Dilan Balkay ve Mürsel Oğulcan Ava’ya ait. 

#27′nin miksi Mürsel Oğulcan Ava, mastering süreci Adham Farid tarafından üstlenildi. Kapak tasarımını ise Taha Usta üstlendi. Dolu Kadehi Ters Tut’tan #27 hemen aşağıda.

 

Comments are closed.