YouTube Premium neler sağlıyor?

Zaman Makinası|

Birleşik Devletler ve İngiltere gibi başat ülkelerde aktif olan ve ülkemizde de uzun zamandır beklenen YouTube Premium platformu kısa süre önce Türkiye’de kullanıma açıldı.

Belli bir ücret karşılığında kullanıcılara sunulan Youtube Premium, YouTube ve YouTube Music uygulamasının yanında tüm YouTube Originals dizi – filmlerine de erişim hakkı sunuyor.

YouTube’un bu özel ücretli versiyonu üye sayısını gitgide çoğaltıyor ve Bloomberg’ün raporuna göre piyasaya sunulmasından bu yana on beş milyon kullanıcıya ulaştı.

YouTube Premium sayesinde milyonlarca videoyu reklamsız izleme fırsatını yakalamış oluyoruz. Ayrıca internet bağlantısı olmadan kaydedilen video oynatma listelerine ulaşabiliyoruz. En önemlisi de Premium sayesinde arka planda veya ekran kapalıyken videoları oynatabilme imkanına sahip oluyoruz.

YouTube’un tüm alt hizmetlerini hatırlatalım:

  • YouTube Music’te kulaklık ve araba gibi dış cihazlarda telefonun ekranını açmadan müzik dinlemek mümkün.
  • YouTube Originals ile orjinal film ve dizilere kolay ulaşım imkanı mevcut.
  • YouTube Kids on iki yaşından küçük çocuklara yönelik video hizmetini reklamsız ve internet bağlantısı olmadan abonelerine sunuyor.
  • YouTube Gaming ise Google Play Müzik sayesinde reklamsız, internet bağlantısına gerek duymadan arka planda oyun oynatmayı hedefleyen bir platform.

Spotify ve Apple Music’in dünya müzik piyasasını sürüklediği dönemde elindeki video gücüyle pazara dahil olan YouTube Premium’un çıtasını ne kadar genişletebileceğini yakın gelecekte göreceğiz. Son olarak servisin üç aylık ücretsiz bir deneme hizmeti sunduğunu belirtelim. İlerleyen aşamada ise kullanım ücreti ₺13.99/ay olarak belirlenmiş durumda.

Comments are closed.