Zorlu PSM bünyesindeki touché açılıyor

Konser|

Zorlu PSM’nin sevilen caz kulübü touché’nin dokuzuncu sezon programından ilk isimler açıklandı. Caz performanslarından, piyano resitallerine uzanan çeşitliliğiyle yeniden sanatseverleri ağırlamaya hazırlanan touché, Eylül ayında dopdolu programıyla sezona merhaba diyor.

Açıldığı günden bu yana şehrin en ilham veren caz kulübü olmayı hedefleyen Zorlu PSM’nin sevilen mekanı touché, Eylül ayı itibariyle konuklarını yeniden ağırlamaya başlıyor. Caz performanslarından, akustik dinletilere, komedi şovlarından open mic gecelerine uzanan geniş bir yelpazede yerli ve yabancı sanatçılara sahne olan  touché 16 Eylül Perşembe akşamı Ozan Musluoğlu & Friends Opening Party etkinliğiyle açılıyor.

Touché’nin açılışı bass gitar ile on altı yaşında tanışan ve Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde eğitim alırken eş zamanlı olarak Marc Johnson, David Friesen, Dominique Lemerle ve Robert Balzar ünlü basçılar ile atölyelere katılan Ozan Musluoğlu ve arkadaşlarının 16 Eylül’de gerçekleştirecekleri özel konser ile yapılacak. 

Müzikle ilgili ilk adımlarını 1989-1991 yılları arasında Melih Kibar’ın piyano atölyesinde atan, 2011 yılında salon dansları ve cazı bir araya getiren Dance-A-Natra projesi kapsamında Nejdi Şimşek’in aranjmanları ile ilk vokal denemelerini gerçekleştiren Erdem Özkan Quintet ekibiyle 17 Eylül Cuma  akşamı touché’de olacak. 2005 yılında İlham Gencer ile tanışarak müzik yaşamına adım atan, 2009 Nardis Genç Caz Vokal Yarışmasında gösterdiği başarı ile gittiği Estonya Nomme Jazz Festivalindeki yarışmada üçüncü olan ve pek çok festivalde sahne alan İpek Dinç ise 18 Eylül Cuma akşamı touché’de cazseverlerle buluşacak. 

Berklee’nin piyano performans bölümünü bitiren müzisyen, Danilo Perez’in kurup yönettiği “Global Jazz Enstitüsü”nde de okuyarak John Patitucci, Dave Liebman, Terri Lyne Carrington, George Garzone gibi ustalarla çalışan Cenk Esen ve lise yıllarında EUROPAfest ve VenetoJazz gibi önemli festivallerde sahne alarak lise eğitiminin ardından Berklee College of Music’e devam edip ilk senesinde Kenny Werner, Fernando Huergo ve Sheryl Bailey gibi isimlerle çalışma fırsatı bulan Kerem Can Dündar’ın duo performansı 22 Eylül Çarşamba akşamı için programda yer alıyor. 

Caz tarihinin en önemli davulcu ve grup liderlerinden Art Blakey’e bir saygı duruşu niteliği taşıyan çok özel bir repertuvar ile Kaan Bıyıkoğlu Tribute 23 Eylül Perşembe akşamı, Terell Stafford’dan China Moses’a, Ferit Odman’dan Kenan Doğulu’ya, Angelika Niescier’den Gilad Atzmon’a, farklı türlerde bir çok usta isme sahnede ve stüdyoda eşlik etmiş, Türkiye’nin önde gelen piyanistlerinden Ercüment Orkut solu perfromansı ile 24 Eylül Cuma akşamı ve 2004 doğumlu olup 8 yaşında piyanoya başlayan ve ilk konserini 10 yaşında veren Hakan Başar Trio ekibiyle 25 Eylül Cumartesi akşamı touché’de müzikseverlerle buluşacak.

Touché’de Eylül ayı programının listesine aşağıdan göz atabilirsiniz.

16 Eylül Perşembe // Ozan Musluoğlu & Friends Opening Party
17 Eylül Cuma //
Erdem Özkan Quintet
18 Eylül Cumartesi // İpek Dinç Band
22 Eylül Çarşamba // Cenk Esen & Kerem Can Dündar Duo
23 Eylül Perşembe // Kaan Bıyıkoğlu Tribute Art Blakey
24 Eylül Cuma // Ercüment Orkut Solo
25 Eylül Cumartesi // Hakan Başar Trio

Comments are closed.